Artyčok.tv

Artyčok.tv je nezávislá nekomerční internetová HD televize při Akademii výtvarných umění v Praze; publikující novinky ze současné české a slovenské výtvarné scény.

Artyčok.tv vznikl pod vedením Dušana Záhoranského v roce 2006 na základě podpory sdružení Cesnet. Od samotného založení vstupují do projektu televize Jan Zahradníček, Jan Vidlička, Jan Habrman a František Zachoval jako spolukoordinátoři a reportéři. V roce 2007 se tým rozšiřuje o Ivana Svobodu, Míru Podorského, Illah van Oijen a Miru Gáberovou. O design a jádro systému se stará Jan Mucska a Jan Habrman.

Artyčok distribuuje své pořady výhradně prostřednictvím internetové sítě. Je využíván kodek Windows Media 9 ve dvou kvalitách:

* 720p25 – rozlišení 1280×720 obrazových bodů,
neprokládaný obraz, 25 snímků za sekundu,
konstantní datový tok 4 Mb/s (+ 128 Kb/s pro zvuk).
* 268p25 – rozlišení 480×268 obrazových bodů,
neprokládaný obraz, 25 snímků za sekundu,
konstantní datový tok 1 Mb/s (+ 96 Kb/s pro zvuk).

Jak se stát Artyčokem aneb jak přípravit pořad s absencí HD kamery?
Artyčok.tv akceptuje vzniklé pořady výstavních projektů, kde není nutné zaznamenat dynamiku objektů pomocí zoomu nebo pohybem kamery, ale jednoduchou postprodukcí statických obrázků v rozlišení 1920px na 1080px. Je nutné, aby k danému setřihu vzniklo interview s kurátorem nebo participanty výstavního projektu. Příspěvek vyžadujeme s úvodními titulky “Artyčok.tv uvádí”, dále název projektu, místo a datum konání prezentace. Titulky na konci pořadu informují o kameře, střihu, instituci, která podpořila reportáž, rok vzniku a Creative Commons licenci. Takto vyrobený příspěvek se nám zašle na ftp, který připravíme na vysílání.

Vloženo : 18. 08. 2008
Autor : Jan Habrman
Kategorie : Projekty

Komentáře

Komentáře jsou uzavřené.