Rafani- jsou čtyři muži, jsou černí a šedí, vrčí a koušou kolem sebe.

03/12/2008 středa, DigiLab AVU v Praze (aula) U Akademie 4 Praha 7, start: 18:00, vstup volný

Mají své kritiky i obdivovatele. Ti první označují jejich akce za prvoplánové, vedené snahou „být vidět” (Milan Knížák je nazval srabáckými), ti druzí v nich vidí hlubší konfrontaci s hraničními tématy. Ať tak či tak, každopádně mají Rafani pevné místo na české umělecké scéně, o čemž svědčí i jejich dvojí účast ve finále prestižní Chalupeckého ceny.
(z textu Martiny Faltýnové – Rafani ukazují, jak je snadné ovládat, zesměšňovat a ničit)

Přednášku uvede Jana Kochánková.

on-line stream: http://dl.avu.cz

Vloženo : 01. 12. 2008
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Přednášky

Komentáře

One Response to “Rafani- jsou čtyři muži, jsou černí a šedí, vrčí a koušou kolem sebe.”

 1. Filip Kudrnáč
  December 2nd, 2008 @ 17:01

  Díky za pozvánku, každopádně mi kousavě pobavila :-D haf haf haf haf haf….:-)) a mám silné nutkání se té pokálené frašky zůčastnit. Překážkou je zatím jen mé nachlazení ataky to, že narozdíl od lidí, kteří o antiumění musí přednášet naprosté zhovadilosti, já musím pravé umění dělat.

  Kdo je to chalupecký absolutně vůbec netušim, ale vzhledem k tomu, jaké kreatury a nemocná individua, kterájsou ostudou naší socialistické společnosti , dostávají tuto jeho cenu pro největší umělecké pitomce všech pitomců, tak chalupecký musel být kolaborant, provokatér, sabotér a vlastizrádce, který měl být řádně zajištěn státní bezpečností. Taková ironická inzerce miale pobavila i přesto, že je myšlena jako poukázání na špatnost, jaké se jistý chalupecký dopouští svým rozvracečským vlivem na naší socialistickou mládež. chaloupecký není rozhodně řádným komunistou tak jak to o sobě jistětvrdí a proto je třeba jej považovat za třídního nepřítele. Je to reakcionář a na lednovém státním plenárním zasedání ústředního výboru strany by mělo být rozhodnuto o dalším postupu proti jeho protistátní činnosti. Republiku si rozvracet nedáme!

  rafani nejsou srabáčtí, vždyť jsou to pouze čtyři výkaly čtyř strachem počůraných čivav, výkaly, kterými se může zabývat v legraci jen člověk s minimálními intelektuálními nároky na svou vlastní labilní osobnost nulové inteligence a morálky. Zavolám na Rafany příslušníky sboru národní bezpečnosti a budou mít hošánkové po legraci. Půjdou hezky pěkně do práce a ona je ta legrace rychle přejde. Nic je nebudeomlouvat ani jejich řádné členství v komunistické straně Československa ! Jsou to vlastizrádcové a zradili především ideologii pracujícího lidu v naší lidově demokratické společnosti, jejímž posláním je odpovědnou a příkladnou prací vedený třídní boj, proti zahraničnímu imperialismu a kapitalistickému vykořisťování dělnické třídy.

  Pevné místo mít teprve budou, ale nikoli na záchodové scéně českého paumění, ale na židlích v Bartolomějské, kde je bude vyšetřovat státní bezpečnost, a kde se budou zpovídat z vlastizrady, z rozvracení republiky, špionáže, příživnictví , výtržnictví , ohrožování mravnosti, pobuřování, ničení socialistického majeteku a ovládání slabomyslných lidí , kteří je ve své prostotě a nesvéprávnosti považují za začínající umělce.

  Díky za pozvánku, rád bych se stavil a pokochal se rozkošným a dojemně hlubkomyslným vyprávěním janičky kochánkové, ale nevím ještějak mi to vyjde a jestli nebudu v nahrávacím studiu. V současnosti mi čeká nastudování árie z opery Puritani a také ruské národní písně O jeslib mog vyrazit v zvuke. Blíží se i vydání mého nového Vánočního alba a tak jsem opravdu zaneprázdněn. Každopádně díky moc za milou pozvánku !!!! :-) ) S pozdravem love me tender – váš Král rockandrollu a zlámaných srdcí.

Leave a Reply