PERFORMANCE ART STUDIES / Johannes Deimling

01-09/10/2009, DigiLab AVU v Praze (aula) U Akademie 4 Praha 7, každý den 10:00-18:00

Performer a lektor BBB Johannes Deimling zavítá letos i do Prahy, aby zde uspořádal speciální workshop performing arts, který prezentuje v několika evropských i mimoevropských městech. Účastníci workshopu se prostřednictvím praktických a teoretických cvičení a diskusí budou snažit prozkoumat nejdůležitější otázky a přistupy k performing arts. Výsledky workshopu pak budou představeny v kontextu mezinárodně uznávaných akcí a festivalů zaměřených právě na tuto uměleckou formu.

CALL FOR ARTISTS
1. – 9. října 2009, Praha, Česká republika
10ti denní workshop se závěrečnou prezentací v rámci festivalu Tina B.
Ve spolupráci s festivalem Tina B.
Uzávěrka přihlášek (DigiLab): 20. září 2009
Přihlášku zasílejte na adresu zachoval@avu.cz
www.tina-b.eu http://dl.avu.cz
Pro studenty AVU je workshop zdarma!

Workshopy Johannese Diemlinga se zaměřují na vnímání sebe sama, komunikaci prostřednictvím těla a s vlastním tělem, na otázky času a prostoru. Hlavním cílem kurzu je pochopit vlastní tělo jako nástroj a naučit se ho používat při komunikaci. Performing arts vždy hovoří o současnosti, a proto je pro něj nezbytný otevřený dialog a především kontakt s ostatními lidmi. Kromě praktické a teoretické výuky se tak účastníci budou moci seznámit s velkou uměleckou komunitou performerů a vyměnit si navzájem své individuální zkušenosti.

Performativní umění hovoří svým vlastním jazykem a užívá svou vlastní estetiku. Neustále rozvíjí své znaky a prostředky. Rozchází se s tradicemi, obnovuje je, pokračuje v nich, cituje je, prezentuje je, vystavuje je a opětovně se s nimi rozchází. Tato interaktivní metoda zprostředkovává performing arts pomocí svých vlastních prostředků. Zúčastnění zkoušejí, vnímají, testují nové přístupy, okoušejí práci se svým tělem a pracují na vlastním přístupu k umění performance.

Celý program se koná ve spolupráci s mezinárodními institucemi z Německa, Polska, Holandska a České republiky.

Vloženo : 10. 09. 2009
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Workshopy

Komentáře

Leave a Reply