/tmp/ – creative destruction

19/11/2009, Galerie AVU v Praze U Akademie 4 Praha 7, 20:00-02:00 / Creative Destruction (instalace @ music stage)

/tmp/ Creative Destruction {spot} by tmp Creative Destruction

2. mezinárodní multimediální festival otevřených technologií

Creative Destruction (instalace) je výstavní projekt spojil autory, kteří nepodporují současné ekonomické modely závislosti na komerčních softwarech. Díky svému výjmečnému postoji ve společnosti nastavují v tendencích intermédií nové hodnoty a impulzi jako jsou vga hacky Michala Pustějovského, simulace 3D prostoru LPJT Války, Andreje Boleslavského prostorově světelná instalace a suprematická architektura skupiny VALDERON.

instalace:
LPJT Válka / 5×2D=3D
Michal Pustějovský / empty_white
Andrej Boleslavský / light installation
Tomáš Vavříček & Tomáš Černý / VALDERON

Creative Destruction (music stage) je audiovizuální koncepce Open source projektů a skladatelů pracující s analogovými nástroji. Večer hlukových stěn, praskání, strojového kódu a ambientu odstartuje projekt rootkita, který je založen na datových smyček a emulátoru C64. ne I je mix malebnosti dětského slova a průkopnického nástroje elektroniky – teremin. Precizní softwarové inženýrství kódu (Pure Data) představí Michal Cabowitz ve své vlastní ušité aplikaci. Skutečnou noise meditaci připravil hlukový houbař federsel. Vrcholem večera je čistě akustický ambient reálných zvuků v reálném prostředí Alefa-Elektronika. Chill-out je v rukou brněnské skupiny spacebar.

http://www.myspace.com/temporaryfile

Creative Destruction (music stage):

line up main stage:
20:00 – rootkit {oscillator & C64}
20:45 – ne I {teremin & iPhone}
21:30 – n0|Z—>f|lT3r {Pure Data performance}
22:15 – federsel {post-industrial art}
23:00 – alef-elekronik {acoustic ambient}
00:00 – fremeni {extreme disco}

chill-out stage:

21:00 – spacebar

facebook

http://myspace.com/temporaryfile

DigiLab_Michal_Cabowotz

///n0|Z—>f|lT3r/// / Michal Cabowitz

instalace:

Michal Pustějovský / empty_white
empty_white využívá Open source hardware Arduino, které v této instalaci vystupuje jako Umělec. Pomocí vga hacku autor eliminuje veškerý hardware. Elektřína je díky Arduinu transformována a zasílána v obrazových balíčcích přímo na našepsované plátno pomocí projektoru.
LPJT Válka / 5×2D=3D
Instalace je využítím a propojením simulace světa s jeho reálnější variantu, díky důmyslné projekci prostorového videa. 5×2D=3D je sestaveno z pěti poloprůhledných pláten a z projekce videí-obrazů. Projekt instalace je navrhnut a nasimulován s využitím Open source aplikací.
Andrej Boleslavský / světelná instalace
Prostorově světelná instalace Andreje Boleslavského umožnuje divákům zanechávat vlastní světelné stopy a odkazy promítané na plátno. Koncepce interaktivity je postavena na Open source platformě Arduino, zdrojový kód i schéma zapojení jsou volně k dispozici (na webové stránce festivalu). Samotná světelná stopa obsahuje skrytý odkaz.
DigiLab_carla_yery
Klara Jakubová a Andrej Boleslavský

Tomáš Vavříček & Tomáš Černý / VALDERON
Skupina umělců se zabývá audiovizuální intervencí do veřejných prostorů. Aktivity neformálního tělesa jsou založené na filozofii Open source. Instalace v rámci projektu Creative Destruction je založena na přítomnosti lidí. Datové informace diváků jsou přenášeny do virtuální „suprematistické stavby“. Vzniklá architektura řetězců a biologických vazeb je projektována. Členové: Tomáš Vavříček, Pavel Čejka & Tomáš Černý.
DigiLab_tomas_vavricek-valderon

music stage:

rootkit (aka a.zemene) {oscillator & C64}
Kompozice je koncipována jako rámec pro živé hraní kde hudebník dotváří zvukový výstup, avšak základní rysy skladby jsou založené na metodách abstrakci zkonstruovaných v prostředí Pure Data.
Zvuk je generován synteticky za použití jednoduchých objektů oscilátorů [osc~] a whitenoise [noise~], hloubka a rezonance je dotvářená crossmodulatory [xfm~]. Závěr performance uslyšíte harmonické a disharmonické vzorky, které vznikly v emulátoru C64 a jsou zpracovány v patchi napsané v Pure Data.
http://www.whitelabel.name
ne I {teremin & iPhone}
Jde o zpracování živého materiálu z denního života, v dokonalou partituru. Základem je dětské slovo, jeho malebnost a emocionalita. „ne I“ je rozvíjející se improvizace, založená na úžasu bohatosti všedních objektů.
http://weebit.info/ne-i

DigiLab_Teremin_Ine_I

n0|Z—>f|lT3r {Pure Data performance}
n0|Z—>f|lT3r is simple audio-visual instrument built with help of pure data. The source of audio-visual stream is noise which is filtered in order to obtain new aesthetical quality. The whole live performance takes 20 minutes and is an analogical process of creating an order from chaos.
http://www.cabowitz.com/

DigiLab_Pure_Data

federsel {post-industrial art}
Federsel v osamění odkládá kytary, baskytary i laptopy a zapojuje svou sbírku starých analogových přístrojů do nestandardních zapojení. Ze skučení, skřípání a syčení vytváří svou verzi postindustriálu, hudbu bez ega, bez plánu, hudbu chyb a náhody. Sám ji nazývá komorní industriál nebo kavárenský noise. Hluková meditace nad rozbitým konektorem.
Federsel je druhé rodinné jméno Tomáše Procházky (aka Invisible man ). V běžném životě hraje v divadlech Buchty a loutky, Handa Gote a v hudebních skupinách B4, Gurun Gurun a Radio Royal. Je vášnivým houbařem.
http://www.myspace.com/federselmusic
alef-elekronik {acoustic ambient}
Současná Alefova hudební tvorba se přesunula od agresivního industriálu, melodických elektro beatů a down tempa k AKUSTICKÉMU AMBIENTU – tedy- porovnáváním povahy reálných zvuků v reálném prostředí. Autor teď zkoumá především akustickou a resonanční vlastnost železa (rezavé skulptury na okrajích měst, bronzové sochy, mosty etc..).
Rytmika se zvuky vznikají přímo už při recordingu v plenéru. Jeho hudební kompozice je současně ovlivněna “filmovou příběhovostí”. Alef připravil nové i starší kusy ze své tvorby.
http://bandzone.cz/alefelektronik

Pořadatel: DigiLab AVU v Praze a tomik_v
Kurátor: František Zachoval
Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, freerunner.cz a Akademie výtvarných umění v Praze
Mediální partneři: A2, Artyčok.TV, freemusic.cz, HIS Voice, Radio 1, Radio Wave, rAdioCUSTICA a root.cz
Ve spolupráci: Gallery AVU a AVU v Praze
DigiLab_radio1_www

ROOT.cz

Digilab_artycoktv_www

DigiLab_radio_wave

DigiLab_radiocustica_tmp

DigiLab_a2-2009

www.freemusic.cz - stránky plné hudby

themonkeyontheorb

private-cult_wb

Vloženo : 20. 10. 2009
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Open source, Projekty

Komentáře

One Response to “/tmp/ – creative destruction”

 1. Dave Greber
  July 15th, 2010 @ 16:44

  Hello,

  I was interested in applying to be in your festival the next time it occurs. Do you have an open call for entries?

  Sincerely,

  Dave Greber
  video artist

Leave a Reply