Nová verze portálu Artyčok.TV / Tisková zpráva

01/11/2010, DigiLab AVU Praha U Akademie 4 Prague 7, 00:00

Praha, 1. listopadu 2010 – Dnes byla spuštěna nová verze informačního portálu Artyčok.TV, který každý den publikuje formou reportáží významné události z nejmladší výtvarné umělecké scény z Evropy.

Internetový magazín kromě nového designu nabízí mnoho nových funkcí jako interaktivní titulky, kalendář událostí nebo dynamický přehrávač, který doručuje video dle rychlosti připojení uživatele k internetu až do kvality HDV.

Kromě mladých autorů lze v archivu portálu nalézt dokumentace díla nebo interview se světově uznávanými umělci jako je Damien Hirst, Lawrence Weiner, Douglas Gordon nebo teoretici jako je Slavoj Žižek, Peter Weibel“, uvedl vedoucí projektu a vedoucí Digitální laboratoře Akademie výtvarných umění v Praze František Zachoval.

Redesignovaný projekt je jedinou ucelenou databází v Evropě svého druhu, která nabízí divákům možnost porovnávat kvalitu lokálních scén. Pravidelně jsou zveřejňovány reportáže z tradičních světových center jako je Londýn nebo Berlín. Dále dvaceti členný tým dokumentuje umělecké akce především ve střední a východní Evropě.

Dále v databázi naleznete 14 zemí, kde vznikají původní pořady. Ve více jak v 60. městech bylo navštíveno 400 výstavních nebo hudebních projektů. Portál se blíží k historicky 1000. reportáži. Během 5. let bylo zdokumentováno více jako 2500 autorů.

Příspěvky ze sekcí Výstavy, Události, Profily a Přednášky jsou šířeny s podmínkami licence Creative Commons, by-nc-sa, což znamená, že kdokoliv si připravené reportáže může stáhnou a nekomerčně dále využít.

  Další informace:
  Blanka Čermáková, komunikace s veřejností
  U Akademie 4 170 22 Praha
  mobil: 739 51 77 58
  e-mail: cermakova@avu.cz
  http://www.artycok.tv | http://avu.cz

Poznámky:
Projekt je od svého založení v roce 2005 je rozvíjen Akademií výtvarných umění v Praze. Současně se zařadil vůbec mezi první internetové televize, které začali vysílat v HDV kvalitě.

Živý archiv obsahuje zejména příspěvky z vernisáží výstav, rozhovory s umělci, kurátory, záznamy workshopů, soutěží či přednášek. Součástí domény je sekce Videoart, která je nejobsáhlejší on-line databází česko-slovenské audiovizuální scény.

Vloženo : 01. 11. 2010
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Info , Projekty

Komentáře

Komentáře jsou uzavřené.