Vladimír Just: Jazykový smog ve výtvarném umění

07/03/2012, DigiLab AVU Praha U Akademie 4 Praha 7, 13.00-15.00h

Prof. Vladimír Just se ve své přednášce v rámci Semináře doktorandů AVU zaměří na jazykový smog ve výtvarném umění. Autor především zkoumal kratší eseje, recenze a kritiku v periodikách jako je Respekt, Flash Art, čtrnáctideník Ateliér, Umělec, Art & Antique, portál Artalk.cz a insider choise Artmap.cz.

Přednáška by měla otevřít diskuzi nad skutečným vkladem kritiků, publicistů a kurátorů, kteří neobratně transformují vizuální práce sochařů, malířů, grafiků, konceptualistů v kulturních časopisech.

Prof. PhDr. Vladimír Just, CSc. (* 6. května 1946 Praha) je český teatrolog a literární a divadelní kritik. V současnosti člen katedry divadelní vědy FF UK v Praze, do roku 2010 byl šéfredaktorem čtvrtletníku Divadelní revue. Pravidelně přispívá např. do časopisů Literární noviny, Respekt, vystupuje v pořadu Kritický klub Jana Rejžka na rozhlasové stanici Český rozhlas 6. Ve svých příspěvcích se kromě divadelní kritiky zabývá nezávislostí veřejnoprávní televize, problematikou odsunu Němců, česko-německými vztahy nebo uspořádáním NP Šumava, kde hájí stanovisko respektování bezzásahových zón.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimír_Just

Výběr z publikací:
Slovník floskulí. Malá encyklopedie polistopadového newspeaku: klišé, slogany, hantýrky, tiky, partiové metafory, slovní smogy., Academia : Praha 2003
Slovník floskulí 2. Další várka slovního smogu: paslova, pavazby, pamyšlenky., Academia : Praha 2005

Vloženo : 28. 02. 2012
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Info , Přednášky , Seminář doktorandů , Vyuka

Komentáře

One Response to “Vladimír Just: Jazykový smog ve výtvarném umění ”

  1. Šest přednášek 7. 3. v Praze | Společnost pro estetiku
    March 5th, 2012 @ 17:19

    [...] Přednáška Vladimíra Justa Jazykový smog ve výtvarném umění. Čas: 13.00, místo: aula [...]

Leave a Reply