Michael Bielický (CZ/DE): Po 7. letech opět v Praze

26/04/2012, DigiLab AVU Praha, U Akademie 4, Praha 7, 1.30h

Michael Bielický představí ve své prezentaci v rámci Semináře doktorandů AVU projekty z posledních let, které vznikly převážně v období působení na Karlsruhe University of Arts and Design*.

Autor se zaměřuje na průzkum využití elektronických dat proudících v reálném čase, která jsou hlavním narativním elementem v jeho konceptu: Data Driven Narratives. Současně Bielický představí rozsáhlý projekt “ICONUU”, který je vyvíjen v Brazílii ve spolupráci s Goethe Institutem, ZKM Karlsruhe a SESC Brazílie.

* Univerzita umění a designu v Karlsruhe je významnou institucí v oblasti teorie médií, kde působí např. mediální filozof Peter Sloterdijk, režisér Andrei Ujica, nebo novo mediální umělec Isaac Julien.

.

Bielický je autorem experimentálních videodokumentů o Nam June Paikovi a Vilému Flusserovi (Paik, 1986, Vilém Flussers Fluss, 1994), video instalace o Josephu Beuysovi Die Fettecke, 1987, videoskulptur (mimo jiné Menora, 1987, Der Name, 1990), virtuální tele-performance Exodus (1995), či instalace Tento rok v Jeruzalémě, která roku 2006 v reálném čase propojila Prahu a Jeruzalém. Internetová instalaci Falling Times, přetvářející v reálném čase zpravodajské titulky do podoby všeobecně srozumitelných piktogramů, vzniká jako kolektivní dílo internetových uživatelů.

Roku 1991 přijal nabídku vybudovat na pražské AVU Školu nových médií, který vedl do roku 2007. V současnosti je profesorem mediálního umění na Staatliche Hochschule für Gestaltung v Karlsruhe.

Vystavoval Centre Pompidou, Paris, MOMA New York, National Gallery Prague, Kunsthaus Zurich, ZKM Karlsruhe, Ars Electronica Linz atd.
- Artlist.cz

Vloženo : 09. 03. 2012
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Přednášky , Seminář doktorandů

Komentáře

Komentáře jsou uzavřené.