Áron Fenyvesi, hlavní kurátor galerie Trafó v Budapešti (Kurátor přebírá konzultaci*)

22/04/2013, přednáška, DigiLab AVU Praha (aula), 18:00
23-24/04/2013, konzultace, DigiLab AVU Praha (aula), 11:00-17:00

  Áron Fenyvesi: Post-documentarism / přednáška
  Autor je hlavní kurátor galerie Trafó v Budapešti.
  22/04/2013 18:00
  [přednáška je veřejná, kde se studenti AVU mohou registrovat na osobní konzultace]

  Áron Fenyvesi / konzultace
  23-24/04/2013 11:00-5:00
  [program je omezen pro studenty AVU]

  Áron Fenyvesi (b. 1983) is a Budapest based curator and art writer. Since 2011 he is the curator of Trafó Gallery, Budapest. Previously he has been active within the Studio of Young Artists’ Association, Budapest. In 2009 he was nominated for the Lorenzo Bonaldi EnterPrize hosted by GAMeC, Bergamo. Fenyvesi curated exhibtions in Hungary and abroad focusing on the local and the regional emerging art scene – his most recent shows were held held in Budapest at Trafó Gallery and Galeria Plan B in Berlin. His essays were lately published in ArtReview and in Roundtable Issue One, e-journal of the Gwangju Biennale 2012.

The 
programme is supported by Higher Education Development Fund (FRVŠ).


*Kurátor přebírá konzultaci
Škola je centrem, kde je pravidelně pokládána tradiční otázka: co bylo a co je umění a jaká je jeho podstata. Vznešené odpovědi měly a mají krátké trvání. Neboť se umění mění – oproti stálým definicím jejich provozovatelů.

V souvislosti s vývojem pohledu na výtvarné umění a jeho hodnocení je zcela jasné, že úspěšný absolvent vzdělávacího zařízení je ten, kdo kromě formálního zvládnutí obsahu, formy a techniky je schopen svou tvorbu obhajovat nebo vést sebevědomý dialog. Tato speciální forma komunikace je často stereotypně podceňována a přisuzována studentům, kteří za sebejistou rétorikou skrývají mentální a manuální absenci.

Kurátor přebírá konzultaci je série přednášek a konzultací kurátorů s posluchači Akademie výtvarných umění v Praze. Přednáška je vždy veřejná, kde jednotlivý kurátor uvede vlastní strategie; vždy druhá část přednášky se bude zabývat pojmenování nešvarů v uměleckém prostředí v místě působení kurátorů: nekritičnost, manipulace, zvýhodňování nebo prosazování vlastních cílů.Dvoudenní konzultace (nutná registrace během přednášky) si hlavně klade za cíl motivovat posluchače AVU k prezentaci své umělecké činnosti se zástupci výstavní soustavy. Diskuze především nabízejí otevřený dialog mezi studentem a kurátorem, kde společným cílem je hledaní vzájemných průsečíků.

Vloženo : 14. 04. 2013
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Info , Seminář doktorandů

Komentáře

Komentáře jsou uzavřené.