Gretta Louw & Vanessa May / Zobrazení a skutečnost / Representation and Reality

29. říjen 2014 – 13. listopad 2014
vernisáž: 29. října v 18:00

Galerie AVU
U Akademie 4
Praha 7

Výstava Zobrazení a skutečnost prezentuje práce mladých autorek Gretty Louw a Vanessy May. Internet, performance a nová média jsou výchozím bodem pro tvorbu Gretty Louw, zatímco sochařka Vannesa May se soustředí na klasické formy.

Výstava spojuje rozdílná média, která se však shodně vztahují ke společné strategii zobrazovaní. Vanessa May používá ve své tvorbě orla jako zatížený symbol. V Německu je orel státním znakem, stejně jako v dalších zemích i zde ztělesňuje sílu. Autorka tím samozřejmě naráží na národní myšlení k dané národní příslušnosti. Jeho vyjmutí z národního kontextu a drobný posun do prostoru nabývá na dalších významech, které diváka pobízejí k rozličným dotazům.

Také Gretta Louw činí vizuální strategie viditelnými. Ve svých pracích boří představy velkých podniků, které prezentují Internet jako „cloud“, počítače jako nehmotný svět odvrácený od duševního skutečnosti. Její instalace poukazují na to, že digitální svět je hmotný prostor výpočetních středisek, kabelů a znečištění životního prostředí.

Gretta Louw (1981) se narodila v Jižní Africe, vyrůstala v Austrálii a v současné době žije v Mnichově. Vystudovaná psycholožka zkoumá internet jako současný fenomén, který má velký potenciál uskutečňovat sociální změny.

Vanessa May (1985) pochází z Wormsu, nyní studuje na Akademii výtvarných umění v Karlsruhe v ateliéru Daniela Rotha. Pracuje převážně s médiem sochy a instalace.

Benedikt Stegmayer, kurátor, Stadtgalerie Mannheim

Vloženo : 15. 10. 2014
Autor : Frantisek Zachoval
Kategorie : Info

Komentáře

Komentáře jsou uzavřené.