Open call / Urban Space Budapest

1-11/06/2011 mezinárodní workshop Urban Space Budapest

Digitální laboratoř AVU je partnerem 10 denního workshopu Urban Space Budapest, který si klade za cíl prozkoumávat využití veřejného prostoru, zejména architektury ve spojení města a vody (řeka) a spolu s jejich vlastnostmi předělat městské panoráma.

Workshop chce jasně představit, že směr těchto budoucích změn silně závisí na našich současných postojích. Projekt bude realizován prostřednictvím spolupráce mezi evropskými organizacemi a odborníky z různých oborů.

^

Jestli ti je mezi 18-25, mluvíš anglicky a studuješ jeden z uměleckých oborů (malba, socha, intermédia, architektura, kresba, design, mediální komunikace) nebo i pedagogiku a teorii ve vztahu k umění na jakékoliv vysoké škole v České republice, tak zašli své CV (strukturovaná text podoba na A4) a krátký motivační dopis (500 znaků) na adresu ticho333@gmail.com Pavel Tichoň* a to do 11/05/2011 (23:59).

Okruh koordinátorů DigiLabu AVU vybere do 15/05/2011 4 studenty (2 dívky a 2 kluky), kteří budou vyzváni k účasti na mezinárodním workshopu v Budapešti. Organizátoři workshopu proplácí ubytování, stravování a 70% cestovních nákladů: Praha – Budapešť a zpět cca 1000 Kč.

^

Organizátorem projektu je Moholy-Nagy Univerzita umění a designu v Budapešti a nezisková organizace MOME line. Moholy-Nagy Univerzita umění a designu zaujímá v Maďarsku jedinečné místo ve vzdělávací rovině architektury, designu a médií. MOME line je nezisková organizace při Moholy-Nagy Univerzitě, která je dynamickým prostředníkem mezi školou a celou řadou veřejných iniciativ.

Úkolem projektu je vytvořit mapu problematických míst/oblastí podél břehu Dunaje. Kromě toho budou účastníci připravovat kampaň pro řešení těchto specifických problémů a vytvořit návrhy na obnovu těchto problematických míst v centru města. Účastníci budou používat kreativní nástroje pro přípravu jednotlivých map a kampaní a pro prezentaci svých nápadů.

* vedoucí a koordinátor projektu v České republice, doktorand Akademie výtvarných umění je nevyhraněným autorem, který se volně pohybuje mezi médií vizuálního umění. Ve své doktorandské práci se věnuje oblasti archeologie médií, v jehož středu zájmu je panorama a přidružené druhy imersivních forem.

Published : 06. 05. 2011
Author: Frantisek Zachoval
Category: Open source, Projects, Seminar - PhD, Workshops

Comments.

Leave a Reply